Aká bude výška materskej v roku 2011?

Dobrý deň,

momentálne som v siedmom týždni tehotenstva, predpokladaný termín pôrodu cca. 01.04.2011.  V súčasnom zamestnaní pracujem od 10.11.2008. Od 01.10.2009 mi pribudol ešte jeden pracovný pomer na čiastočný úväzok. DNP si platím od 07.10.2009 z min. vym. zakladu. Moje otázky sú nasledovné:

1. Denný vymeriavací základ pre výpočet materskej si vypočítam z hrubej mzdy z každého zamestnania a DNP za rok 2010? Započítavajú sa do vymeriavacieho základu aj odmeny?

t. j. celková hrubá mzda /365x0,55 by bol denný vymeriavací základ pre materskú? Sumu, ktorú týmto výpočtom dostanem je celková suma materskej, ale táto suma je ešte znižovaná o určité dane, polatky?

2. Ak by som na základe prepočtu zistila, že moja materská by bola nižšia ako je možná max. výška materského príspevku, je možné zvýšiť VZ DNP aj v súčasnosti, keď som v 7. týždni, alebo sa to neodporúča?  Pokiaľ by som si zvýšila denný vymeriavací základ DNP a o 2 mesiace by som zistila, že musím ísť na rizikové tehotenstvo materská by sa mi vypočítavala z ktorého vymeriavacieho základu?

Za odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus