Ako dosiahnut postih neplatiaceho otca

Otec mojej dcéry ma sudom vyrátane platiť na dcéru 140 eur, z čoho mi platí max 20 Eur. Za posledne roky som poberala našťastie náhradne výživne od štátu,ale trestné oznámenie som podávať musela. Po x podaniach bol stíhaný,odsúdený na 20 mesačnú podmienku. Keď mu skončila ,prokurátor ho oslobodil s tým že vraj sa snažil, hoci za čas podmienky nezaplatil ani to za čo bol odsúdený a vznikol mu tiež dalši dlh. Jeho dlh sa pohybuje už niekde viac ako 10000 Eur. Je dlhodobo nezamestnaný, resp. pracuje na dohodu. Na poslednom súde sa priznal sudkyni že nemá dôvod pracovať keď mu aj tak väčšinu mzdy berie exekútor. Dcéru nenavštevuje, hoci tvrdí že je to moja vina, lebo som odišla za prácou do iného mesta. Nieže by som mu chcela robiť zle, ale príde mi nespravodlivé že on si pokojne žije, napriek mojim mnohým trestným oznámeniam a keď ho aj odsúdili, tak sa nič viac nedialo. Preto by ma zaujímalo či má vôbec zmysel na neho podávať trestné oznámenie aby ho zavreli, nech si uvedomí svoju zodpovednosť. Alebo prípadne aké mam možnosti riešenia. Druha vec,čo by ma zaujímala je, že som sa vydala a rada by som dcere zmenila priezvisko.Či zmenou priezviska nezanikne jeho vyživovacia povinnosť a aké sú vôbec možnosti na zmenu keďže on mi súhlas určite nedá. Ďakujem za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus