Ako napisat navrh na zapretie otcovstva obidvoma rodicmi

Dobry den mam viac otazok:
1.Manzel(talian) s ktorym sme v rozvodovom konani bezdetneho manzelstva,kt.sa vedie na sk,je uvedeny ako otec dcery ktoru mam s mojim priatelom s ktorym zijem uz dva roky v spolocnej domacnosti. .chceme podat navrh na zapretie otcovstva a chcem sa opytat koho uviest ako navrhovatela a koho ako odporcu v navrhu o zapreti otcovstva, ked vsetci suhlasime s tym ze manzel nie je otcom dietata..a ze otcom je priatel.
2.dalsi otazka je ci sa da navrh o zapreti otcovstva (manzel ) skombinovat s navrhom o uznani otcovstva priatela ..
a 3. meno dietata ktore som nahlasila v pôridnici bude uvedene na rodnom liste dietata aj ked sme s manzelom nepodpisali suhlas o spolocnom rozhodnuti o mene?Ak to urci súd zvykne sa priklanat k menu nahlasenemu v pôrodnici? A do vyhlasenie súdu ake meno bude na RL dietata?
4.Kam mam podat uz druhu staznost na prietahy v konani ked sa po roku este nerozhodlo ktory súd bude riesit môj rozvod? Ci súd v mieste trvaleho pobytu alebo súd v mieste uzatvorenia manzelstva kde som mala vtedy aj trvaly pobyt.
Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.