Ako napisat navrh na zapretie otcovstva obidvoma rodicmi

Dobry den mam viac otazok:
1.Manzel(talian) s ktorym sme v rozvodovom konani bezdetneho manzelstva,kt.sa vedie na sk,je uvedeny ako otec dcery ktoru mam s mojim priatelom s ktorym zijem uz dva roky v spolocnej domacnosti. .chceme podat navrh na zapretie otcovstva a chcem sa opytat koho uviest ako navrhovatela a koho ako odporcu v navrhu o zapreti otcovstva, ked vsetci suhlasime s tym ze manzel nie je otcom dietata..a ze otcom je priatel.
2.dalsi otazka je ci sa da navrh o zapreti otcovstva (manzel ) skombinovat s navrhom o uznani otcovstva priatela ..
a 3. meno dietata ktore som nahlasila v pôridnici bude uvedene na rodnom liste dietata aj ked sme s manzelom nepodpisali suhlas o spolocnom rozhodnuti o mene?Ak to urci súd zvykne sa priklanat k menu nahlasenemu v pôrodnici? A do vyhlasenie súdu ake meno bude na RL dietata?
4.Kam mam podat uz druhu staznost na prietahy v konani ked sa po roku este nerozhodlo ktory súd bude riesit môj rozvod? Ci súd v mieste trvaleho pobytu alebo súd v mieste uzatvorenia manzelstva kde som mala vtedy aj trvaly pobyt.
Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.