Ako postupovať po autonehode s policiou a s vinníkom?

Dobrý deň! Mám otázku..pred pár dňami som mala autonehodu,som poškodená a auto mám na totálku rozbite.Išla som po hlavnej ceste a z cesty označenej dopravnou značkou ako vedlajšia mi nedal prednosť druhý vodič.Nikomu sa chvalabohu nič nestalo no mna odviezli do nemocnice na vyšetrenie, mala som pás tak mám z toho pohmoždený hrudník som na PN, pretože mám takú prácu v ktorej musím byť 100%-ná a moja psychika tomu velmi nenáležala.v aute som viezla dvoch spolujazdcov všetci sme boli pripútaní.K nehode bola privolaná aj dopravná polícia.Policajt sa na mna osočil že som nemala pás, neviem ako to mám pochopiť no mám papiere rok a v živote by som nenaštartovala bez pripútania.Tento týžden sa bol pozreť likvidátor na auto.Povedal že je na totálku.Volal mi dopravný policajt a pýtal sa či som na PN tak som mu povedala, že áno a do 29 idem na kontrolu.Potom mi povedal, aby som vedela že je tam spochybnenie, že som nemala pás, že aj druhý účastník nehody to spochybnil akože vinník, tak na mieste povedal že ma nevidel pri čom je dobrých 30 metrov vidieť už na hlavnu cestu po ktorej som išla ja, ale podla neho som pás nemala.Neviem je to spôsob obrany alebo čo?..Mám dvoch svedkov, že som pás mala,aj lekári povedali, že to mám od pásu, ved predsa keby som ho nemala tak tou silou nárazu preletim minimálne hlavou cez čelne sklo, tak potom na ktorej strane  je polícia???..Ďakujem za pomoc

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus