Ako rozviesť manželstvo uzavreté v Pakistane, nelegalizované v SR?

Občianka SR uzvrela manželstvo s občanom Pakistanskej republiky v Pakistane.  Toto manželstvo nebolo v Slovenskej republike zlegalizované. Od uzavretia manželstva manželia spolu nežijú , ani nemajú spolu deti a od určitého času nie sú ani v telefonickom ani písomnom kontakte.  Dotyčná  občianka chce toto manželstvo zrušiť, ukončiť, ale nevie ako na to. Pokúšala sa to riešiť rozvodom, ale súd to zamietol, nakoľko nie je čo rozvádzať,keďže u nás to nebolo  manželstvo  zlegalizované. Chcem Vás požiadť o radu, na koho sa obrátiť v tejto veci,  či také manželstvo vôbec je platné keď  sa nenaplnila podstata manželstva, manželia spolu  od uzavretia manželstva nežijú ani nemájú spoločné det.i , a či také manželstvo nie je možné podľa našich zákonov anulovať, vyhlásiť za neplatné.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus