Ako sa dá napadnúť závet spísaná po ťažkej chorobe mesiac pred smrťou

Kedy je závet neplatná?
Zomrel priateľ s ktorým som žila 10rokov.Mal rakovinu s ktorou bojoval 5rokov.Ja som sa o neho starala, robila mu šťavy, masáže a pod. Žili sme v spoločnej domácnosti.
Ako sa postupuje v prípade, keď sa druh priznal ,že mu sestra pred smrťou dala niečo podpísať- závet?
Dedí družka tiež po druhovi?
Dá sa napadnúť závet, keď ju spísala a pripravila sestra a žiadala aby ju podpísal mesiac pred smrťou po ťažkej chorobe. Bol slabý sama kosť a koža a ľahko ovplyvniteľný...

S pozdravom Viera

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úradník musí doklad vyhľadať sám
Štát chce ľudí a firmy odbremeniť od behania po úradoch. Tie budú musieť „vyťahovať“ a navzájom si zasielať doklady či prílohy k podaniam občanov a podnikateľov z vlastných databáz. Na to však treba fungujúce e-prepojenie úradov, čo stále celkom nie je. Na otázky znižovania administratívy odpovedajú experti.
Nechceme, aby ľudia robili pre štát poštárov
Vláda sľubuje, že podnikatelia i radoví občania už nebudú musieť obiehať úrady a pýtať či nosiť im rôzne potvrdenia a doklady. Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini hovorí, že to zlepší prácu úradov, čo je aj jeho priorita.
Úradmi majú „lietať“ e-papiere, nie ľudia
Štát sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani podnikateľov nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom.
Ľudia už nebudú robiť štátu poštárov. Vláda chystá novinky
Vláda sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani firmy nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom. Viac v pondelkovej prílohe PODNIKANIE.
Zarábajte viac ako 1000 eur mesačne. Tu sú top ponuky v obchode
Zarábajte v obchodnom sektore lepšie ako doteraz. Napríklad ako odborný predajca, obchodný zástupca či predavač. Pracovné ponuky s dobrým platom sú vám naklonené, stačí si vybrať.