Ako sa počíta vymeriavací základ na materské

Dobrý deň,

prosím aký vzorec sa používa na výpočet materskej dávky, rozhodného obdobia pre živnostníka ?
Nárok na materské vzniklo v septembri 2017, daňového priznanie za rok 2016 bolo podané v predĺženej lehote do 30.06.2017.

Výpočet bude potom nasledovný :
(Základ dane z Daňového priznania + odvody do soc.poisťovni + odvody do zdrav.poisť) : 1,486 = Vymeriavací základ ročný

potom Vymeriavací základ ročný : 366 (počet dní v roku 2016) = takto mi vyjde denný vymeriavací základ a z toho potom 75 % je výška materskej dávky na deň ?

Je to takto správne ?

Ďakujem za potvrdenie a odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.