Ako som mala získať maximálny vymeriavaci základ 37,8197 EUR pre materskú

Od r.2004 pracujem v jednej firme. 12.11.2012 som nastúpila na materskú. Predpokladám, že rozhodujúce obdobie na výpočet vymeriavacieho základu pre materskú je rok 2011. V ňom som dosiahla hrubý ročný príjem tak vysoký, že by z neho plynula maximálna materská (príjem ročný nad 14000 EUR). Pre výpočet materskej sa však vychádza z hrubého príjmu z ktorého boli odvedené odvody na nemocenské. Tento bol za rok 2011 limitovaný na maximum 1116,75 teda 13401 EUR ročne a teda z nich môžem mať max. vymeriavaci základ 36,7151 a nie 37,8197 ako sa uvádza max. vymeriavaci základ pre materskú. Tým prichádzam cca o 20€ur mesačne len nejakým obmedzením za ktoré vôbec nemôžem. Pochopila som to správne? Načo sa potom uvádza max. základ pre výpočet materskej 37,8197 ktoré som nemala ani ako dosiahnuť vplyvom obmedzenia max.hranice odvodov na nemocenské aj keď teoreticky by som mala na toto maximum nárok?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus