Ako správne postupovat. Podpora, MD,praca?

Dobrý deň,

poprosila by som o radu ako mám správne postupovať.
Od 01.01.2016 som zamestnaná vo Švajčiarsku na zmluvu. Dostala som výpoveď, pracovný pomer mi končí 31.08.2017 a vraciam sa na Svk. Predtým som študovala, takže som nepracovala. Plánujeme potomstvo. Ak to vyjde ešte v čase pracovného pomeru ako mám postupovať?
Mám si hneď nájsť druhú prácu na Svk? Vyjde mi materská?
Mám požiadatˇ vo Švajčiarsku o podporu, nakoľko na Svk nedostanem, keďže som neodpracovala 2 roky. Následne si tu podporu preniesť na Svk?
Mám ísť na UP na Svk?
Chcem, aby som spravila dobré rozhodnutie. Ďakujem za odpovede. Pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.