ako vyrátať slovenské daňové priznanie

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, ako si mam vyrátať slovenske daňove priznanie. Robím v Rakúsku, kde si tiež podávam daňove priznanie a na Slovensku mam tiež povinnosť podať. Moja otázka je či obi dve daňove priznania musí ( či mali by byť) byt identické, alebo sa každé vyráta podla zákonov dane krajiny. Napríklad v AT je paušálny výdavok 12% a na SK 40%. Keď vyrátam rakúske DP s 12% paušálom čistý prijem je potom iný ako na SK DP, kedže na SK si uplatním paušálne výdavky 40%. Alebo keď mam iba zahranične príjmy a podávam na SK iba informatívne DP, príjmy sú vyňate zo zdanenia tak ako tak, tak vlastne podávam iba informáciu o tom aké DP a kde som podala a v tom prípade by informácia mala byt totožná s originalom

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus