Ako zdaní prenájom nehnuteľnosti dôchodca?

Dobry den,

podobna otazka tu uz sice bola prebrana (http://moje.hnonline.sk/node/2891 k 16.8.2010),  no ja sa predsa len opytam. Odvtedy mohlo prist k nejakej zmene zakona.

Dochodca je na starobnom dochodku uz pred 1.1.2010. Chce podat  danove priznanie z prenajmu nehnutelnosti za rok 2010. Aka je aktualna vyska nezdanitelnej casti zakladu dane ? Ak nepresiahne tuto ciastku, bude musiet vobec podat danove priznanie? Bude musiet dochodca zaplatit na zaklade danoveho priznania za rok 2010 aj nejake dalsie odvody ?

Este poprosim odpovedat aj na otazku k dani z prenajmu nehnutelnosti za 2010 vo vseobecnosti. Vyska nezdanitelnej casti dane z prenajmu je rovnaka pre dochodcu aj pre danovnika, ktory ma prijem  zo zavislej cinnosti ?

Dakujem za Vase odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus