Ako získam peniaze späť?

Dobrý deň. Dneska som bola na dedičnom konaní. Zomrela mi babka. Mala som zdediť finančnú hotovosť. Lenže ja som invalidný dôchodca zle vydim preto som si zo sebou zavolala syna ktorého nepustili so mnou dnu. Dali predomna papiere a ja som ich podpísala. Myslela som ze je všetko v poriadku. Čítať som to nevydela aj tak. Po podpísaní papierov mi povedali ze peniaze si mam pýtať od brata. Som jedina osoba ktorá zdedila peniaze. Nikto iný na papieri nieje. Moja otázka znie. Ako je možné že môj brat vybral moje peniaze ktoré som mala zdediť ja ešte v marci tohto roka. Babka zomrela vo februári. Zaplatila som notarovi140 euro ale ja som nič nedostala. S bratom som nie v najlepšom vstahu. Jedna sa o sumu skoro 3000 euro. Ako mám teda teraz ďalej pokračovať. Dedičné konanie prebehlo ja som papiere podpísala ale peniaze nemám. V papieroch je ze som ich prevzala.Vysvetlite mi ako je možné že vydali peniaze bratovi keď ešte nebolo ani dedičné konanie? Co mam teda teraz robiť ďalej aby som peniaze získala spet? Brat ma cely čas klamal. Vyhrážal sa mi a povedal ze nič mi nedá. Môžem podať trestné oznámenie? Alebo odvolať sa aj keď som papiere podpísala? Ďakujem sa každú radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus