Ako získať sociálne štipendium na VŠ v ČR?

Som matkou samoživiteľkou - môj syn je študentom 1. ročníka ČVUT. Moja terajšia sociálna situácia: od 5. novembra 2009 som na PN (predpokladaná jej dĺžka trvanai približne 6 mesiacov (operácia chrbtice), súčasný príjem je 4 000,-Sk, a výživné vo výške 3000,- Sk, ktoré nám bolo súdom priznané v októbri 2009, nám momentálne nie je poukazované a ani nepredpokladám ,že nám poukazované v najbližších mesiacoch bude. Preto by som potrebovala poradiť. Ako a kde by môj syn mohol získať štipendium (keďže na sociálne štipendium v ČR podľa získaných informácií nemá nárok z dôvodu, že jeho trvalé bydlisko je v SR) alebo - ako sa dá získať nejaká finančná podpora v tejto situácii? Ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov. Iveta Ch.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus