Ako zrušiť zamestnaneckú akciovú spoločnosť?

Zamestnaneckú akciovú spoločnosť sme založili v čase „veľkej privatizácie“ kedy nám zamestnancom určitú šancu dával aj zákon.
– Založenie prebehlo podľa obchodného zákonníka. Imanie 1 milión korún, z ktorého sme vyzbierali 30 %, nejaké financie na operatívu, ustanovujúce valné zhromaždenie s notárom, voľba orgánov a. s., zápis do obchodného registra.
– Zabezpečili sme si predbežný súhlas banky na úver a podali sme si žiadosť o privatizáciu podniku, v ktorom sme boli zamestnancami.
– V privatizácii sme neuspeli (nepomohol ani zákon). Nasledovalo valné zhromaždenie kde sa odhlasoval vstup do likvidácie a. s., zvolil sa likvidátor a dozorná rada, vykonali sa náležitosti podľa obchodného zákonníka pre a. s. v likvidácii (ohlásenie likvidácie v obchodnom vestníku).
– Vrátili sme akcionárom vložené peniaze. A od tohto času sme nekonali.
2.  Zamestnanecká akciová spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť. Nemala žiadnych zamestnancov. Bola založená len na privatizáciu. Nakoniec privatizovali aj s.r.o. Dnes je nemožné znova zvolať akcionárov, pretože nemajú žiadny dôvod na účasti a ani nevieme ich nové adresy (a nemáme na to financie). Sme s nimi finančne vyrovnaní, okrem malej sumy na akú takú komunikáciu.
3.  Pravdepodobne sme nemali vstupovať do likvidácie ale rovno zrušiť a. s.
4. Dnes je a. s. zapísaná v obchodnom registri ako v likvidácii, sídlo má uvedené na adrese kde nesídli a je bez financií.
5.  Predpokladáme, že takýchto a. s. je v obchodnom registri zapísaných viac. Ako ďalej pokračovať (aké úkony vykonať) na dosiahnutie zrušenia a. s. a vymazania z obchodného registra pri minimálnych nákladoch aj za cenu, že by sme žiadali o odpustenie poplatkov, pretože pri privatizácii neboli splnené litery zákona a že a.s. je bez prostriedkov.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus