Akú sumu musím platiť, aby som získala maximálnu materskú?

Dobrý deň, chcela by som sa prihlásiť ako DNP z dôvodu, že by som chcela poberať max. výšku materskej. Som zamestnaná 10 rokov, odvody platí zamestnávateľ. Výška hrubej mzdy je 705,- Euro ak som to dobre pochopila tak si môžem pre získanie maxima doplácať 4,4% z rozdielu (teda 1116,75 - 705 čo je suma 411,75 a z toho 4,4% čo činí sumu 18,11 Euro) teda túto sumu by som mala mesačne odvádzať ako DNP? Tehotná ešte nie som, ale ak by som napr. otehotnela na jeseň 2011 a termín pôrodu by bol niekedy v roku 2012 mala by som nárok na maximálnu materskú? prípadne na max PN ak by bolo tehotenstvo rizikové? Platiť by som si to začala od tohto mesiaca. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus