Akým spôsobom vymáhať dlh?

Dobry den,prosim o radu k mojmu problemu.Zobral som si uver na svoje meno pre synovca,ktory sa zaviazal ,ze ho bude splacat.Kedze uver splacal sporadicky,tak som s nim uzavrel pisomnu dohodu o uznani dlhu a pravidiel splacania.Svedkom bol moj brat,.ktory aj tuto dohodu podpisal.V dohode sa synovec zaviazal,ze ak bude meskat len s jednou splatkou,alebo nezaplati co i len jednu splatku,tak uver vyplati cely.Uver nesplaca a nezaplatil ani cely uver podla pisomnej dohody.Moja otazka znie,ci na zaklade tej dohody,ktora nieje notarom overena,ale je podpisana mnou,dlznikom a svedkom mozem podat na sud zalobu,  a vymahat peniaze cez platobny rozkaz,alebo ho mam udat na policiu ,ze sa obohacuje,alebo na zaklade tej dohody oslovit hned exekutora.Dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus