Automaticke predlženie viazanosti

Dobrý den .

Podpísal som ešte v roku 2008 zmluvu o poskytovani verejných služieb s firmou na viazanosť 24 mesiacov. Po pár rokoch tj 12 som zistil že napriek tomu že 24 mesiacov ubehlo pred 10 rokmi mám stále zmluvu platnu nakolko si v nejakých všeobecných obchodných podmienkach presadili automaticke predlženie zmluvy po 24 mesiacoch. Chcel by som sa spýtať či toto je v poriadku a nieje protizakonne. Teraz prišiel čas kedy by som to chcel zrušiť a žil som vo vedomí že mám už po viazanosti dávno lenže firma mi tu zmluvu bez mojho vedomia predlžovala s odvolaním na všeobecne obchodne podmienky ktore som nikdy nevidel a mal som si ich asi pri podpise zmluvy na internet preštudovať na tom internete ktorý som ešte nemal zavedený.

Dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus