Cena projektu RD

Prajem dobrý deň, chcel by som sa spýtať, s akou sumou môžem počítať ak si chcem dať vypracovať individuálny projekt na rodinný dom (jednopodlažný s čiastočným podpivničením). Projektová dokumentácia by mala obsahovať: posúdenie energetickej náročnosti, statické posúdenie, vypracovanie projektov zdravotechniky, elektroinštalácií, kúrenia, prípojky - vodovodná, kanalizačná, plynová + služby stavebného dozoru. Počítam so sumou do 1 500 Eur. Mám sa pripraviť na viac, alebo sa môžem zmestiť do tejto sumy. Katalógové projekty ponúkajú projekty zhruba do 1 000 Eur, ale je to asi len vypracovanie projektu, nie je v tom nič iné, alebo sa mýlim. Nechcem nijaký odborný posudok, chcem sa len zorientovať v tejto problematike a neviem, s akou sumou za projekt počítať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus