chcem predať zdedený byt po 1 roku LV. V osvedčení 70000Eur.

chcem predať zdedený byt po sestre , po 1 rok.LV.v osvedčení za 70000eur. Ak bude v kúpnej zmluve cena nehnuteľnosti 70000eur a cena hnuteľného majetku bytu 10000 -15000eur, ako budem dávať daňové priznanie? Musím cenu hnuteľného majetku zdokladovať faktúrami, a môže byť v jednej kúpnej zmluve ak nebol súčasťou dedičského konania? Kupec chce mať v jednej zmluve pre doklad obstarávacej ceny bytu. Predkladám k daňovému nejaké doklady, ako fyzická osoba. Byt ani hnuteľný majetok som nepoužívala na získavanie príjmov. dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.