chcem predať zdedený byt po 1 roku LV. V osvedčení 70000Eur.

chcem predať zdedený byt po sestre , po 1 rok.LV.v osvedčení za 70000eur. Ak bude v kúpnej zmluve cena nehnuteľnosti 70000eur a cena hnuteľného majetku bytu 10000 -15000eur, ako budem dávať daňové priznanie? Musím cenu hnuteľného majetku zdokladovať faktúrami, a môže byť v jednej kúpnej zmluve ak nebol súčasťou dedičského konania? Kupec chce mať v jednej zmluve pre doklad obstarávacej ceny bytu. Predkladám k daňovému nejaké doklady, ako fyzická osoba. Byt ani hnuteľný majetok som nepoužívala na získavanie príjmov. dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.