chcem predať zdedený byt po 1 roku LV. V osvedčení 70000Eur.

chcem predať zdedený byt po sestre , po 1 rok.LV.v osvedčení za 70000eur. Ak bude v kúpnej zmluve cena nehnuteľnosti 70000eur a cena hnuteľného majetku bytu 10000 -15000eur, ako budem dávať daňové priznanie? Musím cenu hnuteľného majetku zdokladovať faktúrami, a môže byť v jednej kúpnej zmluve ak nebol súčasťou dedičského konania? Kupec chce mať v jednej zmluve pre doklad obstarávacej ceny bytu. Predkladám k daňovému nejaké doklady, ako fyzická osoba. Byt ani hnuteľný majetok som nepoužívala na získavanie príjmov. dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.