chcem sa opytat na spatne doplatenie vyzivneho

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom vyplatenia výživného spätne na dieťa.Neviem či som sa vyjadrila presne ,preto Vám v krátkosti priblížim o aký problém ide.Otehotnela som v 15,v 16 porodila teda vcase pri nastupe na strednu skolu s chlapcom o 1 rok starším a vsak on ma hned opustil a vyzivne som od neho nemohla pozadovat kedze sme boli obaja plnolety prebehol sud kde sud zveril nase dieta do opateri mojej matky kym nebudem mat ja 18. Teda mama poberala za mna rodicovsky prispevok a prispevku na dieta ,a od 3 roka zivota malej sme na malu nedostali nic okrem prispevku na dieta az do jej 6 rokov ,kedy som si malu prepisala na sude malu na seba a kde sud aj urcil platit vyzivne na moje poziadanie , Teda by ma zaujimalo ci je mozne aby tie roky co neplatil on nic teda 6 rokov je mozne spatne mi doplatit ? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved a radu . Holíková Petra

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus