Chceme predať pozemok,ale je na ňom nelegálna stavba cudzieho vlastníka,ako postupovať?

Dobrý deň,potrebujem poradiť,zdedili sme po otcovi pozemok,polovicu z toho pozemku ma otcov brat.Druhú polovicu sme zdedili 4 súrodenci.Otec mal ešte nevlastného brata a ten nemal nárok na dedičstvo.Rodičovský dom sa musel zbúrať,aby mal kde bývať otcov nevlastný brat aj s macochou tak na pozemku si postavil niečo ako letnú kuchyňu.V roku 1995 sa v obci Kapušany udeľovali súpisné čísla
tak udelili súpisné číslo na tu budovu na základe geometrického plánu.Pred 3 rokmi chcel môj syn ten pozemok kúpiť,tak sme potrebovali súhlas aby sme mohli tu stavbu zbúrať.Otcov nevlastný brat nám povedal,že si môžme robiť čo chceme,že je to naše a že jemu tam nič nepatri.Situácia sa zmenila ked nám zomrela mama,nakoniec to syn nekúpil.Teraz máme záujemcu na pozemok a otcov brat nesúhlasí s búraním stavby na našom pozemku,on si dal zapísať stavbu na kataster a dostal list vlastníctva.Neviem ako mu mohli vystaviť list vlastníctva ked nemal ani stavebné povolenie,nebola ani prevedená kolaudácia toho domu.Na pozemku niesu inžinierske siete,je tam dotiahnutá iba elektrina.On už tam nebýva,je už 17 rokov v domove dôchodcov.Prosím vás o radu ako by sme mali postupovať!
Dakujem!

Mela sa opýtal/a 16.11. 2015 o 10:32 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus