Čo môžem urobiť v prípade neschválenej dávky v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Žiadala som si o dávku v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia a tá mi nebola schválená, aj keď som mala odpracovaný požadovaný čas (skúmali sa väzby na Slovensko apod. ), po uplynutí akej doby si môžem opätovne požiadať o túto dávku? Ak by som napr. odpracovala nejaký čas na Slovensku, po minimálne akom dlhom časovom období mám nárok si znova žiadať o dávku? Príp. je možné sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať? Malo by to vôbec zmysel? Ako hlavný dôvod zamietnutia bol uvedený fakt, že mám väčšie väzby na Holandsko ako na Slovensko (pritom celá moja rodina žije tu na SVK, aj trvalý pobyt mám na SVK) plus fakt, že počas celého pobytu v zahraničí bol so mnou môj manžel (čo je tiež zavádzajúce, pretože v tom čase nebol mojim manželom, a ani v čase podania žiadosti o dávku v nezamestnanosti, vzali sme sa až potom). Počula som ešte o možnosti odpracovať nejaký čas na Slovensku a potom si opätovne požiadať o dávku. Aké sú podmienky v tomto prípade? Akú dlhú dobu musím odpracovať? Po akej dobe môžem o dávku žiadať znova?

Ďakujem za Váš čas.

S pozdravom, Anka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.