Čo môžem urobiť v prípade neschválenej dávky v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Žiadala som si o dávku v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia a tá mi nebola schválená, aj keď som mala odpracovaný požadovaný čas (skúmali sa väzby na Slovensko apod. ), po uplynutí akej doby si môžem opätovne požiadať o túto dávku? Ak by som napr. odpracovala nejaký čas na Slovensku, po minimálne akom dlhom časovom období mám nárok si znova žiadať o dávku? Príp. je možné sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať? Malo by to vôbec zmysel? Ako hlavný dôvod zamietnutia bol uvedený fakt, že mám väčšie väzby na Holandsko ako na Slovensko (pritom celá moja rodina žije tu na SVK, aj trvalý pobyt mám na SVK) plus fakt, že počas celého pobytu v zahraničí bol so mnou môj manžel (čo je tiež zavádzajúce, pretože v tom čase nebol mojim manželom, a ani v čase podania žiadosti o dávku v nezamestnanosti, vzali sme sa až potom). Počula som ešte o možnosti odpracovať nejaký čas na Slovensku a potom si opätovne požiadať o dávku. Aké sú podmienky v tomto prípade? Akú dlhú dobu musím odpracovať? Po akej dobe môžem o dávku žiadať znova?

Ďakujem za Váš čas.

S pozdravom, Anka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.