Čo môžem zahrnúť do výdavkov a ako podať daňové priznanie?

Môj otec dlhodobo pracuje v Írsku. Na Slovensko chodí len cca na 2 týždne v roku na dovolenku, ale má tu trvalý pobyt. Všetky príjmy má z pracovnej zmluvy z Írska, len v r.2011 predal nehnuteľnosť. Príjmy z predaja podliehajú zdaneniu. Museli sme dať vyhotoviť znalecký posudok na ocenenie nehnuteľnosti - ocenená bola na 32655,98€. Do výdavkov zadáme túto sumu alebo podľa znaleckého posudku zaokrúhlenú sumu teda 32700€ ktorá sa tam uvádza? Znalecký posudok bol vyhotovený v r.2012. Poplatok za znalca z r. 2012 môžeme dať do daňových výdavkov keďže nebol zaplatený v r.2011? V r.2009 prebehla na byte rekonštrukcia - v tomto roku zaplatené žalúzie a sieťky na hmyz - sú daňovým výdavkom? Ako vyplniť daňové priznanie? Uviesť tam len príjmy z predaja nehnuteľnosti alebo aj príjmy plynúce z Írska? Ak po uplatnení výdavkov za byt zostáva daňový základ cca 64€ má otec nárok aj na odpočítateľnú položku na daňovníka a teda daň by bola nulová alebo musí zdaniť 64€? (v prípade, že neberiem v daňovom priznaní do úvahy príjmy z Írska) Môže teda uplatniť metódu vyňatia príjmov? Ďakujem vopred za odpoveď. Darina

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus