Davka v hmotnej nudzy

Dobry den chcem sa opytat som na davke v hmotnej nudzy a od augusta 2014 na aktivacnych v obci.Mam otazku ohladom davky v hmotnej nudzi na nete som sa docitala ze od 1.7 je nutne si davku odpracovat.Ja som v mesiaci jul nedostala davku vyplatenu s tym ze som si ju v nesiaci JUN neodpracovala ako je to potom mozne?davka mi nebola vyplatena suma 61,60eur Ja dostavam od statu peniaze davku iba vtedy ked mi ex nezaplati vyzivne na dceu v plnej vyske Ten doplatok je iba 35 eur no mne ju stiahli celu aj to co je vyzivne cize akoby dcera nemala ani vyplatene to co ma narok vo forme vyplatene vyzivne formou hmotnej nudzy,kedze na nahradne nesplnam 3.mesiace mohly mi davku stiahnut v plnej vyske alebo iba ten doplatok.V mesiaci jul som si davku uz odpracovala a dostala som aj davku.Od 1.8 som na aktivacnych pracach.na nete som sa docitala ze je nutne si odpracovat minimalne 64 hod max 80h musim si odpracovat az 80h alebo staci iba ten minimum?Dostanem davku aj tak vo vyske 63,07eur?A este jedna otazka kedze som slobodna s dcerou mam narok na davku iba 61,60 eur alebo ako podla tabulky jednotlivec s dietatom 117,20 eur.Dakujem pekne za odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus