Dedenie ak je osoba umiestnena v ustave

Dobry den,

mama bolo uz dlhodobejsie - niekolko rokov umiestnena v ustave. Bola zbavena svojpravnosti a ustav bol sudom stanoveny ako jej opatrovnik. Vsetok jej dochodok isiel na zaplatenie jej pobytu a este sme daco priplacali. Po smrti otca, sa jej dochodok zvysil o vdovecky, potom sme uz nemuseli priplacat.
Po jej smrti sme zaplatili tiez pohreb, novy pomnik, znalecky posudok na dom.
Pani z ustavu nam povedala, ze ak zaplatime pomnik, pohreb,... ze zvysny usporeny dochodok, ktory sa medzicasom mame na ucte zhromazdil, nam bude vyplateny.

Avsak dnes nam notarka povedala, ze tento zvysny uporeny dochodok bude alikvotne rozdeleny medzi vsetkych dedicov. Ostatni dedici sa nijako financne na nakladoch nepodielali. A ich osobny charakter je taky, ze vieme,ze nam tieto peniaze dobrovolne nevyplatia.

Da sa v tomto pripade podmienit narokovanie dedicstva ostatnymi dedicmi zaplatenim alikvotnej ciastky za naklady, ktore sme platili?

Dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus