Dedičské konanie nebolo.

Dobrý deň, v r. 2007 zomrel otec a so sestrou sme sa dohodli, že sa dedičského podielu na ich byte vzdáme v prospech matky. Ešte mali chatu, ktorú sme im s mojim manželom pomáhali budovať, tá vtedy patrila iba matke. Teraz na jar matka zomrela a až po pohrebe som zistila, že byt aj chatu darovala už pred štyrmi rokmi sestre, ktorá má svoj byt. Sestra býva v meste, kde bývala matka, ja 200 km od nich, takže sa starala mame aj o peniaze. Keďže v čase smrti mama nič nevlastnila, dedičské konanie neprebehlo. Keď som so sestrou hovorila, či by nebolo dobré aspoň nejako ma vyplatiť, odvetila, že mama to tak chcela, lebo sestra sa starala o mamu (hoci aj ja som za mamou občas dochádzala), nebude mať z toho žiadny finančný prospech, lebo byt ako pamiatku na rodičov nikdy nepredá a že som sa vlastne vzdala dedičského podielu po otcovi-na to si už nepamätá.
Chcem sa spýtať, mám vôbec nejakú šancu aspoň na nejaké finančné vyrovnanie od sestry?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Penzisti, takto využívajte účet v banke a ušetríte
Trend a záujem dôchodcov o vyplácanie dôchodkov na účty v bankách rastie. Ako si teda správne vybrať?
Novinky, na aké si „pôda nepamätá“
Zákony o pôde prechádzajú revolučnými zmenami. Nové pravidlá pribudli pri sceľovaní pozemkov, ale chystajú sa najmä pre nákup poľnohospodárskej pôdy a jej prenájom. Štát si od toho sľubuje zlepšenie ochrany pôdy pred výpredajom cudzincom a jej prístupu pre nových farmárov.
Zmeňte prácu. Pozrite si pracovné ponuky nad 1000 eur
Výrobný pracovník aj obchodný zástupca. Výber miest s dobrým platom je veľký.
Chcete zdravotnú pomôcku? Tu sú rady, ako na to
Mnohé zdravotné pomôcky môžete získať len na lekársky poukaz. Ako sa preplácajú a ako si ich môžete vybaviť, vysvetľuje Slávka Reháková z Ortotického centra v Šamoríne.
Katastrálny zákon chýba. Je to škoda
Mária Frindrichová, predsedníčka Úradu geodézie, kartografie a katastra.