Dedičské konanie nebolo.

Dobrý deň, v r. 2007 zomrel otec a so sestrou sme sa dohodli, že sa dedičského podielu na ich byte vzdáme v prospech matky. Ešte mali chatu, ktorú sme im s mojim manželom pomáhali budovať, tá vtedy patrila iba matke. Teraz na jar matka zomrela a až po pohrebe som zistila, že byt aj chatu darovala už pred štyrmi rokmi sestre, ktorá má svoj byt. Sestra býva v meste, kde bývala matka, ja 200 km od nich, takže sa starala mame aj o peniaze. Keďže v čase smrti mama nič nevlastnila, dedičské konanie neprebehlo. Keď som so sestrou hovorila, či by nebolo dobré aspoň nejako ma vyplatiť, odvetila, že mama to tak chcela, lebo sestra sa starala o mamu (hoci aj ja som za mamou občas dochádzala), nebude mať z toho žiadny finančný prospech, lebo byt ako pamiatku na rodičov nikdy nepredá a že som sa vlastne vzdala dedičského podielu po otcovi-na to si už nepamätá.
Chcem sa spýtať, mám vôbec nejakú šancu aspoň na nejaké finančné vyrovnanie od sestry?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.