Dedičské konanie nebolo.

Dobrý deň, v r. 2007 zomrel otec a so sestrou sme sa dohodli, že sa dedičského podielu na ich byte vzdáme v prospech matky. Ešte mali chatu, ktorú sme im s mojim manželom pomáhali budovať, tá vtedy patrila iba matke. Teraz na jar matka zomrela a až po pohrebe som zistila, že byt aj chatu darovala už pred štyrmi rokmi sestre, ktorá má svoj byt. Sestra býva v meste, kde bývala matka, ja 200 km od nich, takže sa starala mame aj o peniaze. Keďže v čase smrti mama nič nevlastnila, dedičské konanie neprebehlo. Keď som so sestrou hovorila, či by nebolo dobré aspoň nejako ma vyplatiť, odvetila, že mama to tak chcela, lebo sestra sa starala o mamu (hoci aj ja som za mamou občas dochádzala), nebude mať z toho žiadny finančný prospech, lebo byt ako pamiatku na rodičov nikdy nepredá a že som sa vlastne vzdala dedičského podielu po otcovi-na to si už nepamätá.
Chcem sa spýtať, mám vôbec nejakú šancu aspoň na nejaké finančné vyrovnanie od sestry?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úradník musí doklad vyhľadať sám
Štát chce ľudí a firmy odbremeniť od behania po úradoch. Tie budú musieť „vyťahovať“ a navzájom si zasielať doklady či prílohy k podaniam občanov a podnikateľov z vlastných databáz. Na to však treba fungujúce e-prepojenie úradov, čo stále celkom nie je. Na otázky znižovania administratívy odpovedajú experti.
Nechceme, aby ľudia robili pre štát poštárov
Vláda sľubuje, že podnikatelia i radoví občania už nebudú musieť obiehať úrady a pýtať či nosiť im rôzne potvrdenia a doklady. Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini hovorí, že to zlepší prácu úradov, čo je aj jeho priorita.
Úradmi majú „lietať“ e-papiere, nie ľudia
Štát sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani podnikateľov nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom.
Ľudia už nebudú robiť štátu poštárov. Vláda chystá novinky
Vláda sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani firmy nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom. Viac v pondelkovej prílohe PODNIKANIE.
Zarábajte viac ako 1000 eur mesačne. Tu sú top ponuky v obchode
Zarábajte v obchodnom sektore lepšie ako doteraz. Napríklad ako odborný predajca, obchodný zástupca či predavač. Pracovné ponuky s dobrým platom sú vám naklonené, stačí si vybrať.