Dedičstvo

Dobrý deň,

mala by som na Vás pár otázok keďže neviem na koho sa mám obrátiť.

Manžel bol dedičom po jeho babke keďže jeho otec už nežije, ale z dedičstva ho vynechali pritom o jeho existencii vedeli.Moja otázka teda je, že či tiež existuje premlčacia doba,alebo v súvislosti s dedičstvom nie, keďže sa to stalo približne pred 9 rokmi.

Moja druhá otázka sa týka tiež niečoho podobného.

Tak isto po babke by mal manžel dediť(táto časť dedičstva ešte nieje uzavretá) časť pozemku jedná sa o 14000 m2 z toho manželovi by malo patriť cca 1000 m2 ale pozrela som si www.katasterportal.sk a jeho meno medzi dedičmi nefiguruje.Rozprávali sme sa s jedným z dedičov a povedal nám že je to aj tak len orná pôda(aj v katastri tak figuruje) a za m2 by sme dostali len 0,23 centov.Boli sme sa nato pozrieť a na tom pozemku stoja budovy nejakej firmy.Dokonca, že zato platia niekomu nájomné.Ale to by sa potom to nájomné malo deliť medzi dedičov, nie? A ak tam stoja budovy tak to už teoreticky nieje orná pôda ale stavebný pozemok a ten má určite väčšiu hodnotu ako orná pôda.

Neviem na koho by som sa v súvislosti s danými otázkami mala obrátiť a tak skúšam šťastie u Vás.

Za odpoveď vopred Ďakujem

Egriová Eva

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus