Delenie majetku po rozchode partnerov

Partneri spolu fungovali 15 rokov. V tomto období nadobudli byt - vyplatený pol na pol /ona úver, on splácal rodičom požičanú sumu - doklady o splátkach má. Byt bol napísaný len na partnerku. Neskôr spoločne nadobudli chatu. Tú predali, rovnako aj byt a zakúpili dom, ktorý bol opäť len majetkom partnerky. Nastal rozchod. Partner bol z bytu vysťahovaný len so svojimi osobnými vecami. Ako sa má/môže deliť v takomto prípade majetok. Je možné dokázať že aj partner sa v podstate podieľal na financovaní kúpy domu - mal časť svojich peňazí v byte, ako aj v chate. Je možné porovnať výšku príjmov dotyčných za spoločných 15 rokov a na základe toho usúdiť, či bolo možné zarobiť na nehnuteľnosť. Alebo treba ísť len po dokladoch kto čo kupoval? Je nepravdepodobné predsa, že človek za 15 rokov nemá nič. Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus