Dobrovolne nemocenske poistenie zeny na RD

Chcem sa opytat, ci su nejako osetrene pripady zien na RD, ktore sa prihlasili na DNP pred 1.7.2014..bolo mi povedane, ze napriek tomu, ze DNP mi vzniklo pred ucinnostou novely zakona t.j. do 30.6.2014, k dnu 1.7.2014 som nebola povinne nemocensky poistena z dovodu RD, cize ak 1.9.2014 nastupim do prace z RD, zanikne mi DNP obnovenim tohto povinneho nemocenskeho poistenia, nie az po 270 dnoch..momentalne som tehotna, a nastupom do zamestnania sa mi zrusi DNP aj ochranna lehota pre tehotne..dalsi pripad je, ze aj keby som pocas prebiehajucej RD nenastupila do zamestnania - RD mi konci 10.4.2015, nemala by som narok na MD z DNP, pretoze nastupom na MD sa mi obnovi prerusene nemocenske poistenie a tym padom zanikne DNP aj ochranna lehota..cize ako tehotna nemam absolutne narok na MD z DNP pri tomto druhom dietati?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus