Dobrovolne poisteny

Prajem pekný deň. Nie som si celkom istá ako je to s dobrovoľným poistením po návrate zo zahraničia. Chcela by som sa po 4 rokoch vrátiť na SR a prihlásiť sa na soc. a zdravotnej poisťovni s tým, že sa prihlásim ako dobrovoľný platca na krátku dobu(potom sa odhlásim) a až potom sa prihlásim na úrad práce. Bola by mi v tomto prípade uznaná podpora v nezamestnanosti? A ak áno, počítali by mi to zo všeobecného vymeriavacieho základu alebo z vymeriavacieho základu z dobrovoľného poistenia? Za odpoveď budem veľmi vďačná :).

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.