Dobrý deň, prosím pekne o radu, ako postupovať v prípade neopravneného obohatenia.

Pred rokom som si prostredníctvom firmy www.vikisnabytok.sk objednala nábytok do detskej izby v cene 62,90eur. Komunikacia prebiehala emailovou formou, kedže nabytok mal byt na mieru, platila som vopred na uvedené číslo účtu. Keďže meškali s dodaním, urgovala som, stále nové a nové termíny dodania, tak som od zákazky odstupila pisomne a znova prostredníctvom emailu, samozrejme dožadovala som sa svojich peňazí....do dnešného dňa nemám pniaze ani tovar. Postúpila som to na SOI, majú to v riešení. No chcela by som sa opýtať, či by som nemohla podať na okresnú prokuratúru trestné oznámenie vo veci neoprávneného obohatenia a čo všetko k tomu potrebujem..výpis z banky a pod. Ďakujem a želám pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.