Dobrý deň, prosím pekne o radu, ako postupovať v prípade neopravneného obohatenia.

Pred rokom som si prostredníctvom firmy www.vikisnabytok.sk objednala nábytok do detskej izby v cene 62,90eur. Komunikacia prebiehala emailovou formou, kedže nabytok mal byt na mieru, platila som vopred na uvedené číslo účtu. Keďže meškali s dodaním, urgovala som, stále nové a nové termíny dodania, tak som od zákazky odstupila pisomne a znova prostredníctvom emailu, samozrejme dožadovala som sa svojich peňazí....do dnešného dňa nemám pniaze ani tovar. Postúpila som to na SOI, majú to v riešení. No chcela by som sa opýtať, či by som nemohla podať na okresnú prokuratúru trestné oznámenie vo veci neoprávneného obohatenia a čo všetko k tomu potrebujem..výpis z banky a pod. Ďakujem a želám pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.