dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, ktorá by mala ešte trvať viac ako 2 roky. So zamestnávateľom som sa dohodla o ukončení pracovného pomeru k 30.09.2017. Mám nejaké nahlasovacie povinnosti voči úradom alebo len jednoducho ostanem naďalej na RD?

Na materskú dovolenku som nastúpila 05.10.2016, na rodičovskú dovolenku 30.05.2017 a stále trvá. So zamestnávateľom so sa dohodla na ukončení pracovného pomeru počas trvania RD t o k 30.09.2017. Mám nejaké povinnosti voči úradom alebo len o stanem naďalej na RD, až kým si nenájdem zamestnanie? Napr. dôchodkové poistenie, zdravotná poisťovňa, vzhľadom na to, že už nebudem zamestnaná nemám sa hlásiť na úrade práce?
ďakujem
Katka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus