Doplatenie do invalidného dôchodku - vek 23 rokov

Dobrý deň,
mojej švagrinej bola sociálnou poisťovňou uznaná invalidita 60% od apríla 2018. Teraz jej prišlo rozhodnutie, že jej nepriznávajú invalidný dôchodok z dôvodu, že nesplnila podmienku 1 rok poistenia. (má 23 rokov .. tam je podmienka 1 rok.. ona má iba 66 dní poistenia(s vymer.základom spolu 200,-EUR), čiže jej chýba 300 dní poistenia).
Zo SP prišiel zároveň list, že si môže doplatiť obdobie sústavnej prípravy na povolanie (čiže obdobie strednej školy) alebo obdobie, kedy bola evidovaná na úrade práce (od 9/2016 do 8/2017).
Rozhodli sme sa (najbližšia rodina), že sa jej poskladáme ... a poistné doplatíme (keďže ona sama nemá z čoho). Chceme doplatiť 10 mesiacov počas evidencie na úrade práce - čiže 4 mesiace r.2016 a 6 mesiacov r. 2017.
Otázka znie ... z akého vymeriavacieho základu by bolo vhodné doplatiť, aby mala "lepší - vyšší" invalidný dôchodok .. rozmýšľali sme nad základom 1.000,-EUR - čiže 24% ..240eur mesačne x10 mesiacov = doplatok 2400 eur... vedeli by ste mi vypočítať .. koľko by jej vyšiel dôchodok ?
Ďakujem pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus