Dostala som výpoveď k 28.augustu 2020 .Dôvod vek 65 rokov učiteľa. Od 25.8. som PN. Môžu mi ukončiť pracovnú zmluvu počas PN. Mám nárok na odstupné?

Dostala som výpoveď k 28.augustu 2020.Dôvod vek 65 rokov učiteľa. Ešte pred výpoveďou som od 25.8.2020 PN doteraz 11.2.2020.
1.) Môžu mi ukončiť pracovný pomer počas PN?
2.)Zamestnanec mi vyplatil namiesto 10 dní len 7dní, s tým že po auguste mi má vyplácať PN len soc. poisťovňa--zatiaľ mi tie 3 dni nevyplatila ani soc. poisť. ani zamestnanec ,na žiadosť mi soc. poisť. zatiaľ neodpovedala...riešim to.
3.) Mám nárok na odstupné ? PN stále trvá aj február 2021........3.2.2021 schválili, že každý prepustený zamestnanec po 65 roku má právo aj na odstupné.....

Ďakujem za informáciu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus