hmotná núdza

Dobry den! Poberám hmotnú núdzu,náhradné vyzivné a prid.na 2 deti.Syn od 2 roka má bronchiálnu astmu,alergickú nádchu.Pred tym som poberala rod.prispevok 6 rokov.Syn je stále chory,inhalátory,kvapky pouziva.Dcéra má15 rokov a zijeme v podnájme.Syn má odklad aj v skole,do skolky posudkovy lekár mu nedoporucil ist,tskze stále sme spolu 24 hodin denne od malicka.Dostala som papier,ze mám ist odpracovat tych 32 hodin v hmotnej núdzi,lenze neviem co robyt so synom.Bola som na úpsvar pre informáciu,ci musim ist odpracovat dávku,aj ked neviem kam dat chorého syna?Dostala som takú odpoved,ze áno.Ich to nezaujima,kam davam syna,inak mi zrátajú peniaze z dávok. Vsetky papiere som odovzdala na úrade,aj lekársky nález.Co mám robit? Som zúfala!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus