Hypoteka na jedneho ale v LV dvaja majitelia

Dobrý deň,
Pred rokom sme kupovali nehnutelnost s partnerkou ( niesme v manželstve) Ja som za svoje chyby v minulosti nemal možnosť dostať úver a tak ho brala priateľka. Nehnuteľnosť stála 26500 z čoho som ja zaplatil z vlastnèho 4000€ a zvyšok išlo z hypotéky ( uvedené v kúpno-predajnej zmluve) Na LV sme majitelia v pomere 1:1
Momentálne sme prestali tvorit pár a ja by som sa bytu vzdať nechcel,nakoľko som do neho vložil všetke úspory ,tak ako aj bývala priateľka...Dohodla sa somnou, že si ho môžem nechať ,ale mám vyriešiť jej zadĺženie v banke,tak aby nemala pozdĺžnosti. Vedeli by ste ma nasmerovať k správnemu postupu resp. ako začať?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.