Hypoteka na jedneho ale v LV dvaja majitelia

Dobrý deň,
Pred rokom sme kupovali nehnutelnost s partnerkou ( niesme v manželstve) Ja som za svoje chyby v minulosti nemal možnosť dostať úver a tak ho brala priateľka. Nehnuteľnosť stála 26500 z čoho som ja zaplatil z vlastnèho 4000€ a zvyšok išlo z hypotéky ( uvedené v kúpno-predajnej zmluve) Na LV sme majitelia v pomere 1:1
Momentálne sme prestali tvorit pár a ja by som sa bytu vzdať nechcel,nakoľko som do neho vložil všetke úspory ,tak ako aj bývala priateľka...Dohodla sa somnou, že si ho môžem nechať ,ale mám vyriešiť jej zadĺženie v banke,tak aby nemala pozdĺžnosti. Vedeli by ste ma nasmerovať k správnemu postupu resp. ako začať?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Do koľkých dní môžete vrátiť tovar do obchodu
Namiesto radosti pociťujete z nákupu sklamanie a mrzia vás minuté peniaze? Nepremeškajte možnosť na bezdôvodné vrátenie tovaru.
Pri sceľovaní o svoju pôdu neprídete
Obava, že pri sceľovaní pozemkov môžu vlastníci o ne prísť, sa podľa advokáta Dušana Tomka z DT Legal nepotvrdzuje. Naopak, zlučovanie parciel do funkčných celkov zlepšuje ich využitie. Aby sa pri sceľovaní predišlo nedorozumeniam, Tomka majiteľom odporúča, aby pri sceľovaní preberali úradné zásielky, pozorne ich čítali a sledovali oznámenia na úradných tabuliach.
Zarábajte viac a pracujte menej. Toto sú TOP ponuky na skrátený úväzok
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest na kratší pracovný čas ktorý sme pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.
Čo vám firma dáva okrem platu? Pozrite si najobľúbenejšie benefity
Prilepšenie k platu ponúka v súčasnosti rekordný počet firiem. Trendom v najlepších podnikoch je poskytnúť ľuďom aj viac voľna a relaxu.