Hypoteka na jedneho ale v LV dvaja majitelia

Dobrý deň,
Pred rokom sme kupovali nehnutelnost s partnerkou ( niesme v manželstve) Ja som za svoje chyby v minulosti nemal možnosť dostať úver a tak ho brala priateľka. Nehnuteľnosť stála 26500 z čoho som ja zaplatil z vlastnèho 4000€ a zvyšok išlo z hypotéky ( uvedené v kúpno-predajnej zmluve) Na LV sme majitelia v pomere 1:1
Momentálne sme prestali tvorit pár a ja by som sa bytu vzdať nechcel,nakoľko som do neho vložil všetke úspory ,tak ako aj bývala priateľka...Dohodla sa somnou, že si ho môžem nechať ,ale mám vyriešiť jej zadĺženie v banke,tak aby nemala pozdĺžnosti. Vedeli by ste ma nasmerovať k správnemu postupu resp. ako začať?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.