Hypoteka na jedneho ale v LV dvaja majitelia

Dobrý deň,
Pred rokom sme kupovali nehnutelnost s partnerkou ( niesme v manželstve) Ja som za svoje chyby v minulosti nemal možnosť dostať úver a tak ho brala priateľka. Nehnuteľnosť stála 26500 z čoho som ja zaplatil z vlastnèho 4000€ a zvyšok išlo z hypotéky ( uvedené v kúpno-predajnej zmluve) Na LV sme majitelia v pomere 1:1
Momentálne sme prestali tvorit pár a ja by som sa bytu vzdať nechcel,nakoľko som do neho vložil všetke úspory ,tak ako aj bývala priateľka...Dohodla sa somnou, že si ho môžem nechať ,ale mám vyriešiť jej zadĺženie v banke,tak aby nemala pozdĺžnosti. Vedeli by ste ma nasmerovať k správnemu postupu resp. ako začať?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.