infekčná choroba

Dobry den

V nasej firme dostala zamestnankyna infekcnu koznu chorobu. Ochorela cela jej rodina. Okrem toho jej dcera bola v letnom tabore ktory organizoval nas zamestnavatel. Podla vsetkeho do tabora uz isla nakazena. Preto je podozrenie ze choroba sa rozsirila aj na ostatne deti. Vzhladom k inkubacnej dobe 3 - 6 tyzdnov je mozne, ze uz samotna zamestnankyna nakazila dalsich zamestnancov - spolu cca 250 ktori pracuju v sklade a kontaktu sa neda zabranit.
O tejto skutocnosti sme sa dozvedeli dnes. Ma zamestnavatel povinnost informovat firmu o vzniknutom riziku infekcnej choroby, napriek tomu ze ona zamestnankyna si to nezela , a nechce aby vo firme o tom nekto vedel ?

jedna sa o svrab

dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus