Informácie o fonde opráv

Dobrý deň prajem. Sme majitelia bytu v bytovom dome. Je to nadstavený byť (4. podlažie na 3.podlaznej starej bytovke). Už tu bývame 6 rokov a keď sa na bytovej chôdzi prejednáva čerpanie fondu opráv, musí to odsúhlasiť nadpolovičná väčšina majiteľov bytov. V našom prípade nastáva problém, že keď potrebujeme čerpať prostriedky z fondu opráv my-majitelia bytov na nadstavenom podlaží, nikto z majiteľov pôvodných bytov pod nami nám nechce nič odsúhlasiť a tým pádom je nás menej ako polovica a nič sa pre nás nerobí a peniaze z fondu sa čerpajú len na zveľaďovanie a opravu ich potrieb. Preto sa chcem opýtať, či je možné si nárokovať na opravu aj bez toho, aby nám to väčšina majiteľov bytov odsúhlasila..? Je možné si dať preplatiť alebo čerpať prostriedky z fondov opráv na opravu a zveľaďovanie nášho poschodia alebo bytov bez ich súhlasov? Vopred vám ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus