Je majetkovo-právne nevysporiadanie dôvodom pre opustenie nehnuteľnosti?

Priatel sa rozviedol zo zenou, zili spolu v jednej domacnosti 18 rokov. Tento dom na zaciatku moj priatel vyplatil malou sumou jej starej mame (dom nemal hodnotu, maly jednopodlazny, schatrany), ale dal ho napisat na manzelku. Manzelka 15 rokov nerobila a on daval stale do domu peniaze (teraz : dvojpodlazny, novy krov, nova fasada, pridane izby a zariadenie priblizne v hodnote 3 000 000 Sk ) vlastne jeho zena do domu nic neinvestovala a cely ho zariadil on ... ten dom je stale na nu napisany. Priatel sa chysta podat majetkovo pravne vysporiadanie, avsak on tam byva uz s priatelkou a detmi ... Tak chcem sa spytat: Moze ho byvala manzelka odtial vyhodit pokial neprebehne majetkovo-pravne vysporiadanie a pokial sud nerozhodne? (Priatel tam nema pisany trvaly pobyt, lebo ho manzelka odhlasila) Dakujem za radu ...

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus