Je otec rezidentom SR alebo Írska?

Zadala som otazku -asi komplexne narocnu, takze mi nikto neodpovedal, pokusim sa ju rozkuskovat na viac otazok. Prva je - otec pracuje v Írsku. Trvaly pobyt ma na Slovensku. Na Slovensko chodi tak na 2, mozno 3 tyzdne v roku na dovolenku. Moja mama je dochodkyna, nepracuje a asi pol roka sa zdrziava s otcom tiez v Irsku, teda da sa povedat, ze tam zije (trvaly pobyt ma tiez na SK), domov chodi len koli mladsej sestre, ktora este studuje. Moj brat zije tiez v Irsku - ale nebyva s otcom a tiez tam nema trvaly pobyt. Jedna sa mi o otca z pohladu dani a jeho prijmov. Povazuje sa za rezidenta SR alebo Írska a ako bude postupovat pri zdaneni prijmov. Na Slovensku mal prijmy z predaja nehnutelnosti ktore podliehaju dani. Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus