Je potrebné dokladovať zamestnávateľovi nárok na 25 dní dovolenky?

Poprosím o informáciu či postupoval nový zamestnávateľ správne, ak za rok 2010 nepriznal manželovi 25dní dovolenky. Manžel má 40 rokov. V polovici minulého roka menil zamestnávateľa a tento nový mu stanovil dovolenku len na 20dní, predchádzajúci zamestnávateľ mu dal automaticky nárok na 25 dní, keďže už 33rokov mal. Žiaľ, túto skutočnosť som si všimla na výplatnej páske až v januári 2011. Zamestnávateľ tvrdí, že manžel je povinný mu preukázať nárok na 25dní dovolenky tým, že zdokladuje odpracovaných 15rokov zápočtami alebo potvrdením od Sociálnej poisťovne. Je tento postup správny? Zároveň sa chcem opýtať, ak postup zamestnávateľa je chybný - má manžel nárok na zvyšnú nepriznanú časť dovolenky za rok 2010? Vychádza to síce iba 3dni, ale aj to je niečo :) Je to možné aj preplatiť alebo iba vyčerpať?

Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus