Je povinné odpracovať FLEXIKONTO v r.2013?

Dobrý deň.Obraciam sa na Vás s prosbou pri riešení problému Flexikonta v našom podniku - výroba obuvy,kde pracuje viac ako 1000 zamestnancov.Odbory ani zástupcovia zamestnancov v našom podniku nepôsobia.Vzhľadom k tomu,že aj v našom podniku sme pocítili dôsledky krízy-výrazný pokles objednávok zo zahraničia (r.2011-r.2012),bolo nám zo strany zamestnávateľa nariadené flexikonto.Toto flexikonto sme čerpali v mesiaci september r.2012 v rozsahu 10-tich pracov.dní = 75 hod.S nariadením zamestnávateľa si máme tieto mínusové hodiny odpracovať najneskôr do konca augusta 2013.Nakoľko nebola možnosť si odpracovať flexikonto pre nedostatok výroby do konca r.2012,zamestnávateľ trvá na tom,aby sme dané mínusové hodiny odpracovali do daného termínu.Máme však informácie,že mínusové hodiny,ktoré sa nestihli odpracovať do konca r.2012 sa mali vynulovať a taktiež v našom prípade,keďže u nás nepôsobia odbory a zástupcovia zamestnancov - flexikonto nemalo byť v našom podniku vôbec zavedené.Máme správne informácie my - zamestnanci? Zavádza nás zamestnávateľ,keď tvrdí,že flexikonto sme povinní odpracovať do augusta 2013? Za radu a pomoc Vám ĎAKUJEME.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus