Je zákonná lehota na uzavretie poistnej udalosti?

Dobrý deň, dňa 8.3. som nahlasovala v poisťovni spolu s vinníkom poistnú udalosť, ja som bola poškodená, čiže sme šli do jeho poisťovne. Tam sme spísali všetky potrebné papiere, potom prišiel likividátor, nafotil obidve autá a škody na nich. S ním som sa ústne dohodla, že chcem vyplatiť poistné plnenie na účet prostredníctvom rozpočtu. Čakala som mesiac a nič. V poisťovni mi nevedeli nič povedať, iba mi dali kontakt na nejakú pani  čo to vybavuje, že jej mám doposlať žiadsoť o vyplatenie rozpočtom na môj osobný účet. Poslala som doporučenú žiadosť. O mesiac som sa znova informovala, potvrdili, že moju žiadosť evidujú a urgentne to vybavia. V júni som tam volala zase a nikto mi nič nevedel povedať. Potvrdili mi, že  tam majú a ze mi to da na urgenciu, no dnes som tam zas volala a nikto mi nevie nic povedať. Písala som im aj mail, na ktorý nikto neodpovedal. Už to trvá dosť dlho, nikto sa so mnou nebaví. Čo mám robiť, aké kroky podniknúť? Stále ma len "naťahujú" . Niekde som sa ale dočítala, že poisťovne majú stanovenú zákonnú lehotu 3 mesiace na ukončenie šetrenia poistnej udalosti. Je to tak? Dakujem za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus