Koľkokrát je súd povinný doručiť písomnú zásielku?

Prosim, koľkokrát je súd povinný pokúsiť sa doručiť zásielku? Prvýkrát som ju neprevzal z dôvodu dlhšej dovolenky, a to na adrese, ktoru som súdu nahlásil. Pracovníčka na súde mi povedala, nech nestresujem, pošlú mi to ešte raz.

Následne sa pokúsili zásielku doručiť už nie na nahlásenú adresu, ale na miesto trvalého bydliska, kde sa však nezdržujem a adresát je tým pádom neznámy. A tak sa stalo, že som sa dostal do pátrania, resp. bol vydaný na mňa zatykač, hoci som súdu svoje súčasne bydlisko oznámil. Pokúsili sa preukázateľne o doručenie jediný krát na korešpondenčnú adresu, ktorú som viedol....

Nezdá sa mi to v poriadku, ani policajti si nedali námahu ma navštíviť, keďže adresu, kde sa zdržujem mali, a tak ked som bol v pátraní a konečne sa mi dovolali, sám som sa dobrovoľne prišiel na políciu prihlásiť, že čo sa deje, a tam ma zatkli. Takže noc v cele predbežného zadržania vďaka niekoho nedbanlivosti. Nechce sa mi veriť, že zákon neukladá povinnost o trochu väčšiu snahu o doručenie. To potom každý, kto v mieste prechodného bydliska neprevezme postu v lehote 18 dni, skončí v cele?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus