komplikácie

dobrý deň, mám asi viac otázok a asi je to celé trošku komplikované, tak sa posnažím opísať podrobne...
v apríli 2012 som nastúpila do zamestnania. v novembri 2012 som si popri zamestani otvorila aj živnosť. v maji 31.bol ukonceny pracovny pomer a hned 1.6.zacal novy v tej istej firme. v auguste som isla na PN zo zamestnania a v oktobri 2013 nastupila na MD. MD skoncila v juni 2014, na par dni som sa zamestnala v dalsej firme (v povodnej trval prac.pomer) a po par dnocho nastupila na PN. V auguste mi PN skoncila a ja som vycerpala dovolenku v povodnej firme z ktorej som isla na MD, prac.pomer v druhej firme bol ukonceny a zacal mi prac pomer v dalsej firme. asi po cca mesiaci som opat isla na PN. PN trvala maximalnu dobu, teda 1rok. Po skonceni PN som ostala na RD z povodneho zamestnania a zaroven SZCO, druhe zamestnanie bolo ukoncene . ako szco som do teraz nemala povinnost platit si odvody ani do zdravotnej poistovne.v novebri 2016 mi skoncila RD, 24. som mala nastupit do povodneho zamestnania no nastupila som na PN. nemocenske vsak nedostavam, nakolko uz nemam narok.
dozvedela som sa vsak ze zamestnavatel mi ukoncil pracovny pomer (firma zanikla, figuruje uz iba papierovo) no mne ukoncenie neoznamili, nedostala som odstupne, nic...
dnes mi prisla sprava zo zdravotky ze mam platit zdravotne odvody.

Moje otazky teda su, naozaj som povinna platit zdravotne odvody? Momentalne som vlastne evidovana ako co? kedze som na PN no na nemocensku nemam narok ako zamestnanec a zivnost trva. Mam si pozastavit zivnost pocas PN aby som nemusela platit zdravotku? do kedy najneskor sa mozem evidovat na UPSVaR aby som dostala podporu v nezamestnanosti? Mam vobec na nu narok? (tie dve nove zamestnania pocas RD boli iba ciastocne, za minimum zarobku...)
Ako postupovat voci mojmu zamestnavatelovi ktory to takto nezakonne ukoncil?

Vopred velmi pekne dakujem za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus