Krivé obvinenie.

Susedovi niekto podpálil auto v garáži,zhorelo mu všetko do tla.
Polícia páchateľa nezistila a vec odložila.Ešte počas vyšetrovania polícia dostala anonymný list,kde
anonym uviedol moje meno ako páchateľa.Policajt ma vypočul a vec odložil.
Poškodenému policajt dal prečítať moje vyjadrenie.Potom ma poškodený oslovil,že som vinníkom ja a osočoval a urážal ma.Nikdy predtým som s poškodeným nemal žiadny problém.
Otázka:
Postupoval vyšetrovateľ zákonným spôsobom,keď dal poškodenému prečítať anonymné udanie v ktorom bolo moje meno?Týmto dal susedovi napospas moje dobré meno a ohrozil aj moju rodinu!
Ako sa môžem brániť nezmyselnému ataku zo strany suseda,ktorý verí anonymným udaniam?
Ďakujem za odborné vyjadrenie.

M S sa opýtal/a 13.5. 2017 o 19:26 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.