Kto je povinný obstarať výpisy z listov vlastníctva pre dedičské konanie?

Zosnulý otec manželky bol občanom Česka, kde mal aj posledný trvalý pobyt, ale vlastnil nehnuteľnosti nachádzajúce sa na Slovensku. Po skončení dedičského konania v Česku požiadala manželka príslušný okresný súd na Slovensku o prejednanie predmetných nehnuteľností v dedičskom konaní. Okresný súd v odpovedi na jej žiadosť manželku vyzval, aby súdu zaslala výpisy z listov vlastníctva použiteľné pre právne účely. Domnievali sme sa, že výpisy z listov vlastníctva pre tento účel je povinný obstarať notár, ktorému bude dedičské konanie pridelené. Prosím o odpoveď, či je v tomto konkrétnom prípade manželka povinná obstarať predmetné výpisy na jej náklady. Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus