Kto sa posudzuje na účely štipendia na VŠ

Dobrý deň
Som osamelá matka 3r. Dcéry. S otcom dieťaťa nežijem od veku 1r. Dieťaťa. trvalé bydlisko mám v svojom byte, otec dieťaťa býva niekde v prenájme, trvalé bydlisko má u svojej matky. Platí mi po dohode 100 eur výživné, aj to sporadicky na účet. O vyššie výživné som požiadala súdom ešte min.rok, no zatiaľ bez odozvy. Otec dieťaťa nadpriemerne zarába, je zamestnaný na TPP.
Som zároveň študentkou 2.ročníka na VŠ, denná forma. Pani na študijnom odd. Za účelom sociálneho štipendia odo mňa vyžaduje aj daňové priznania otca a doklady o jeho príjme. Všeobecne sa dá povedať, že ho stále posudzuje do okruhu posudzovanych osôb v domácnosti. V kontakte s ním nie som a tiež nie je ochotný mi tieto potvrdenia zaslať. Už čakám 3 mesiace...
Neviem však, prečo škola vyžaduje doklady o jeho prijme, on na chod domácnosti neprispieva a ja som osamelá matka. Má právo pani na študijnom odd. Vyžadovať tieto dokumenty v mojom prípade? Na aký zákon sa môžem obrátiť? Ako dokázať, že sa sama starám o dieťa a že som osamelá matka?
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus