Kúpiť nehnuteľnosť, nadobudnutú darovacou zmluvou, ktorej hrozí napadnutie?

Mam zaujem o kupu konkretnej nehnutelnosti.  Avsak, objavil sa tam isty problem. Predavajuci totiz dostal nehnutelnost do daru od matky ci nevlastnej matky, cez darovaciu zmluvu z roku 2010 a je jedinym majitelom, co potvrdzuje aj zaznam v katastri. Nevlastni surodenci majitela ale chcu darovaciu zmluvu napadnut, s podnetom, ze uz neboha matka podpisala zmluvu pod natlakom/ nebola pravne sposobila na tento ukon kvoli zlemu zdravotnemu stavu. Ak by som danu nehnutelnost kupil skor, nez sa zacne spor, aky dopad by to na mna mohlo mat, ako na noveho majitela nehnutelnosti? Alebo by sa uz mohli sudit len o peniaze ziskane z predaja? Vopred vdaka.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus