Má niekto skúsenosť s Rakúskou BUAK - organizáciou, ktorá zastrešuje firmy v oblasti stavebníctva?

Sme spoločnosť, ktorá dostala ponuku pracovať v oblasti stavebníctva v Rakúsku. Chceme túto ponuku zvážiť vzhľadom na to že nepoznáme presne podmienky, ktoré musíme v tomto smere splniť. Aké sú naše povinnosti, ktoré by sme mali splniť, ak chceme splňať poźiadavky rakúskych orgánov. Kde všade musíme byť zaevidovaný, akú výšku min. mzdy musíme dodržať v tejto oblasti. Z akého titulu máme povinnosti do BUAK a v akej výśke. Kedy musíme tieto príspevky platiť a kedy táto povinnosť pre nás nevznikne. Aké výhody plynú platiteľom týchto príspevkov a v akých prípadoch si ich môžeme nárokovať?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus